Reklama

Social media

Ransomware LockBit 2.0 uderzył w izraelską firmę obronną E.M.I.T. Aviation Consulting

Fot. Taylor Brandon/Unsplash
Fot. Taylor Brandon/Unsplash

Izraelska firma Aerospace & Defense E.M.I.T. Aviation Consulting została zaatakowana przez ransomware LockBit 2.0. Autorzy ataku domagają się okupu, jeśli go nie dostaną spowodują wyciek plików 7 października 2021 roku.

Hakerzy posługujący się oprogramowaniem ransomware LockBit 2.0 uderzyli w izraelską firmę lotniczą i obronną E.M.I.T. Aviation Consulting – podał serwis Security Affairs.

Okup albo wyciek danych

Autorzy ataku twierdzą, że wykradli dane z firmy i grożą ich wyciekiem na stronie sieci dark web w przypadku, gdy firma nie zapłaci okupu.

E.M.I.T. Aviation Consulting została założona w 1986 roku, firma zajmuje się projektowaniem i montażem kompletnych samolotów, taktycznych systemów UAV oraz mobilnych zintegrowanych rozwiązań rozpoznawczych.

Gang ransomware nie udostępnił jeszcze żadnych plików jako dowodu ataku, zgodnie z zapowiedzią odliczanie zakończy się 7 października 2021 roku. Wówczas poufne informacje trafią do sieci.

image
Fot. Security Affairs

 

Hakerzy coraz bardziej aktywni

Nie jest jasne, w jaki sposób osoby odpowiedzialne za atak przedostały się do systemów firmy i kiedy doszło do naruszenia bezpieczeństwa.

Podobnie jak inne operacje ransomware, LockBit 2.0 wdrożył model ransomware-as-a-service i utrzymuje sieć podmiotów powiązanych. Gang LockBit jest aktywny od września 2019 roku, w czerwcu br. grupa ogłosiła LockBit 2.0 RaaS.

Grupa jest bardzo aktywna w ostatnim okresie, na liście ofiar znajdują się Riviana, Wormington & Bollinger, Anasia Group, Vlastuin Group, SCIS Air Security, Peabody Properties, DATA SPEED SRL, niezależna grupa zakupowa Island, Day Lewis, Buffington Law Firm i dziesiątki innych podmiotów na całym świecie.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

 

Reklama

Komentarze

    Reklama