Reklama

Social media

Platformy mediów społecznościowych będą informować o rosyjskiej dezinformacji

Fot. Today Testing/Wikipedia Commons/CC 4.0
Fot. Today Testing/Wikipedia Commons/CC 4.0

Facebook, Twitter i Google będą co miesiąc składać raport na temat rosyjskiej dezinformacji do Komisji Europejskiej. Jest to element przygotowań do zabezpieczenia wyborów do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się w przyszłym roku.

Pomysł ten jest częścią szerszego planu Unii Europejskiej walki z rosyjską propagandą i dezinformacją. Wybrane platformy mediów społecznościowych rozpoczną przygotowanie raportów od stycznia 2019 roku. Ostatni dokument ma zostać przedłożony w maju. Rosja jest oskarżana o prowadzenie kampanii dezinformujących, których celem jest sianie chaosu i pogłębianie podziałów w społeczeństwach europejskich.

Komisja Europejska będzie miała za zadanie sporządzić jeden raport z otrzymywanych dokumentów od platform mediów społecznościowych. Oczekuje się, że zostanie on również upubliczniony w celu poinformowania opinii publicznej o próbach oddziaływania na społeczeństwo. Według wstępnych planów mają się tam znaleźć informacje o fałszywych kontach oraz reklamach politycznych.

Komentarze