Reklama

Social media

LinkedIn jako kolejny włącza się do walki z fake kontami. Informuje o gigantycznym sukcesie

geralt / pixabay
geralt / pixabay

Wykryliśmy i usunęliśmy ponad 21 milionów fałszywych kont na swojej platformie donosi LinkedIn na swoim oficjalnym blogu. Co więcej platforma mówi, że zaledwie 2 procent z nich to zasługa manualnego zgłaszania profilów, resztą zajęły się  automatyczne mechanizmy ochrony.

LinkedIn pisze o dokładnie 21.6 miliona kont, które uznane zostały za fałszywe. Choć cyfra ta wygląda zatrważająco, portal stwierdza, że 95% z nich (czyli prawie 19,5 miliona) zostało zablokowanych automatycznie już na etapie rejestracji. Czyli jak podkreśla LinkedIn nigdy nie były one widoczne na platformie. Około 2 milionów kont zostało ograniczonych w wyniku działania algorytmów opartych na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym oraz zgłaszania ich jako fałszywe przez użytkowników.

Jak czytamy w oświadczeniu 98% ze wszystkich fałszywych kont zostało wykrytych przez automatyczne mechanizmy ochrony, zbudowanych w oparciu o algorytmy sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Zaledwie 2 procent z nich zostało wykryte w sposób manualny. LinkedIn to kolejna platforma po Facebooku, Twitterze i YouTube, która informuje o walce z fake kontami.

Komentarze