Reklama

Social media

Izraelska Antifa uderza w Ku Klux Klan

fot. Craig O'Neal / Wikimedia Commons / CC BY 2.0
fot. Craig O'Neal / Wikimedia Commons / CC BY 2.0

Kolektyw antyfaszystowskich izraelskich hakerów włamał się na stronę internetową grupy Rycerzy Brygady Patriotycznej, organizacji sprzymierzonej z białym suprematystą Ku Klux Klanem. Oprócz podmiany treści na witrynie ujawniono również dane członków Brygady.

Izraelscy hakerzy identyfikujący się z ruchem Antifa zaatakowali stronę internetową organizacji afiliowanej przez Ku Klux Klan - Patriotic Brigade Knights (Rycerzy Brygady Patriotycznej). Działania pozwoliły na podmianę treści na stronie na swoje własne, w tym również zamieszczenie transparentu z napisem: „Szabat Shalom! Dobranoc białej dumie”.

Izraelscy hakerzy w ekskluzywnym oświadczeniu, które zostało udzielone The Jerusalem Post, zidentyfikowali się jako antyfaszystowski kolektyw pod pseudonimem Hayalim Almonim - hebrajskie określenie Anonimowych Żołnierzy. „Naszym celem jest siać postrach w sercach wrogów ludzkości” - powiedzieli dziennikowi. 

Z kolei brytyjski nadawca BBC wskazuje że, hakerzy, oprócz podmiany treści na stronie, zdobyli i opublikowali dane członków Brygady. Ujawnione informacje odnoszą się nie tylko do danych personalnych, jak imię i nazwisko czy data urodzenia, ale również zdjęć oraz wszelkich innych informacji, które udało im się wydobyć głównie z mediów społecznościowych.

Hakerzy powiązani z Antifą wskazali również, że zidentyfikowali jednego z potencjalnych przywódców Brygady. Opublikowano jego wizerunek, dane osobowe adres i numer telefonu, adresy e-mail, dowód opłacenia przez niego kosztów związanych z prowadzeniem witryny, a także informacje o przestępstwie seksualnym przez niego popełnionym – gwałcie na 14-letniej dziewczynce.

Hakerzy zapowiadają kontynuacje działań i publikację aktualizacji za pośrednictwem swoich kanałów komunikacji.

image

 

Komentarze