Reklama

Social media

Instagram usunie wpisy o koronawirusie z polecanych treści

Fot. pickpik.com/Domena publiczna
Fot. pickpik.com/Domena publiczna

Serwis Instagram (Facebook) będzie usuwał treści dotyczące epidemii Covid-19 z materiałów polecanych i zakładki „Odkrywaj” (Explore). Dopuszczalne będą jedynie wpisy nt. koronawirusa pochodzące z oficjalnych źródeł, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Instagram chce ograniczyć rozprzestrzenianie się niesprawdzonych informacji o koronawirusie, a przede wszystkim wiadomości rozpoznanych jako fałszywe przez zewnętrznych moderatorów. Serwis ogłosił w związku z tym zamiar usuwania wszystkich treści związanych z pandemią Covid-19 z materiałów polecanych i zakładki "Odkrywaj" (Explore). Chodzi o zdjęcia lub filmy pochodzące z kont, których użytkownik nie ma wśród obserwowanych. Jako jedyne będą tam dopuszczane informacje o koronawirusie SARS-CoV-2 pochodzące z oficjalnych źródeł, jak organizacje służby zdrowia czy agencje rządowe.

Podobne rozwiązania wprowadziły także inne platformy społecznościowe.

W ubiegłym tygodniu Twitter ograniczył użytkownikom możliwość zamieszczania mylących postów o koronawirusie, w tym wpisów promujących "alternatywne" metody leczenia czy podważających zalecenia ekspertów w zakresie ochrony przed wirusem.

Facebook, siostrzana platforma Instagrama, jeszcze na początku marca zapowiedział, że bezpłatnie udostępni swoją przestrzeń reklamową Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), żeby zagwarantować, że użytkownicy platformy otrzymają rzetelne informacje o zagrożeniach związanych z pandemią.

Zakażenie Covid-19 stwierdzono u ponad 396 tys. osób na całym świecie, z czego ponad 17 tys. zmarło. W Europie największe ognisko choroby znajduje się we Włoszech, gdzie odnotowano już ok. 64 tys. zakażeń i ponad 6 tys. przypadków śmiertelnych. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama