Reklama

Social media

Holandia: Facebook usunął 100 tys. postów w czasie wyborów

Fot. Greg Bulla/unsplash.com
Fot. Greg Bulla/unsplash.com

W czasie wyborów parlamentarnych, które odbyły się w marcu br. w Holandii koncern Marka Zuckerberga usunął ok. 100 tys. postów. Gigant social mediów zatrudnił 30 tys. osób na całym świecie do filtrowania publikowanych treści.

Posty usunięto z powodu mowy nienawiści, z czego aż 17 tys. takich, które mogły prowadzić do bezpośredniej przemocy. Jednocześnie firma zarobiła 4,6 mln euro na reklamach wyborczych - informuje dziennik „Algemeen Dagblad”.

Z Facebooka korzysta ponad 10 mln mieszkańców Niderlandów.

Jak twierdzą przedstawiciele Facebooka w Beneluksie priorytetem jest dla nich bezpieczeństwo, co wynika z różnych przykrych sytuacji w przeszłości.

W 2012 roku przez pomyłkę Facebook zaprosił na prywatną imprezę 16-latki w Groningen, na północy Holandii, dziesiątki tysięcy ludzi. Sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli i musiała interweniować policja.

W „AD” ukazał się wywiad z Arno Lubrunem, który od 10 lat kieruje biurem Facebooka w Beneluksie.

„Ta sytuacja wiele nas nauczyła i bezpieczeństwo jest dla nas priorytetem” – powiedział gazecie Lubrun i podał przykład ostatniej powodzi w Belgii i Niderlandach. „Specjalna funkcja >jestem bezpieczny< pozwoliła ludziom z obszaru katastrofy poinformować, że nic im się nie stało” – stwierdził szef Facebook Benelux.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze