Reklama

Social media

Google usuwa aplikacje do pozyskiwania kryptowalut ze sklepu Google Play Store

Fot: pixbay/simon
Fot: pixbay/simon

Google usuwa aplikacje do pozyskiwania kryptowalut ze sklepu Google Play Store. Według serwisu The Verge, decyzja koncernu ma związek z szeregiem zmian w zasadach, których powinni przestrzegać twórcy aplikacji chcący korzystać z tego kanału dystrybucji oprogramowania.

Google poinformowało, że zabronione będzie umieszczanie w oficjalnym sklepie z aplikacjami na Androida programów, które służą do pozyskiwania kryptowalut za pośrednictwem telefonu. Wciąż dopuszczalne będzie jednak dystrybuowanie aplikacji, których zadaniem jest zdalna kontrola procesu zachodzącego na innym urządzeniu.

Niedozwolone ma być również zamieszczanie w Google Play Store aplikacji, które powielają funkcjonalności już dostępnych w sklepie programów. Aplikacje naśladujące bądź kopiujące już dystrybuowane w sklepie programy będą z niego usuwane, podobnie jak programy stworzone przy użyciu zautomatyzowanych narzędzi.

Szczególne obostrzenia Google wprowadza dla aplikacji powiązanych z tematyką broni bądź materiałów wybuchowych. Zabronione ma być zamieszczanie programów, które mogą służyć np. do kupowania broni czy materiałów pirotechnicznych przez internet. Ograniczenie dotyczy również niektórych akcesoriów dla broni.

Nowe zasady zamieszczania oprogramowania w sklepie Google obejmują również zakaz dystrybucji aplikacji, które adresowane są do dzieci, a mimo to zawierają w sobie treści przeznaczone dla osób dorosłych.

Zakaz dotyczy również programów, które wymuszają na użytkownikach interakcje z reklamami, bądź przesyłają dane użytkowników do systemów marketingowych przed udzieleniem pozwolenia na tę czynność - poinformował serwis The Verge.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama