Reklama

Social media

Apple i Google usunęły aplikację Nawalny na żądanie Rosji 

Fot. Liza Pooor/unsplash.com
Fot. Liza Pooor/unsplash.com

Giganci technologiczni Apple i Google usunęli ze swej oferty aplikację o nazwie „Nawalny”. Apka zawierała informacje ze strony internetowej opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Roskomnadzor,  rosyjski regulator mediów i internetu, wcześniej zażądał od koncernów jej usunięcia.

Roskomnadzor zapowiadał, że odmowę usunięcia aplikacji z oferty App Store i Google Play uzna za ingerencję w wybory parlamentarne w Rosji 19 września. Aplikacja zawiera funkcję inteligentne głosowanie, odnoszącą się do zaproponowanej przez Nawalnego strategii głosowania w wyborach.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w piątek, że władze przyjmują z zadowoleniem usunięcie aplikacji. Kroki podjęte przez Google i Apple rzecznik nazwał spełnieniem zgodnych z prawem żądań regulatora.

Inteligentne głosowanie to strategia polegająca na oddaniu głosu na tego kandydata, który według szacunków prowadzonych przez współpracowników Nawalnego będzie miał w danym okręgu największe szanse na pokonanie reprezentanta rządzącej partii Jedna Rosja.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama