Reklama

Polityka i prawo

Asseco o cyberbezpieczeństwie w Izraelu

Fot. Inkscape/Wikipedia Commons/Domena Publiczna
Fot. Inkscape/Wikipedia Commons/Domena Publiczna

W dniach 5 – 8 czerwca w Tel Awiwie w Izraelu odbywało się wydarzenie Asseco Group Product Review. Podczas niego prelegenci opowiadali o różnych koncepcjach cyberbezpieczeństwa, usługach cyfrowych, jednolitym rynku cyfrowym i podpisie elektronicznym.

Michal Danilak przedstawił ogólny zarys zmieniającego się krajobrazu zagrożeń. Mówił o m.in. konsekwencjach ataków hakerskich na bezzałogowe statki powietrzne czy zdalnie sterowane pojazdy naziemne.  W swojej prezentacji poruszył również temat traktowania cyberbezpieczeństwa jako szansy na udany rozwój biznesowy. W dalszej części swojego wywodu nawiązał również do militaryzacji cyberprzestrzeni i możliwość traktowania cyberataku na równi z konwencjonalnym atakiem.

Yaakov Elefant z firmy Matrix omówił sposoby zabezpieczenia się przed atakami takimi jak ostatnia kampania Ransomware pod nazwą WannaCry która dosięgnęła ponad 250 tys. ludzi w 150 krajach. Jego zdaniem w celu ochrony przed takim rodzajem zagrożeniem należy stosować technologię chmury oraz robić backupy. Bardzo ważne jest również zarządzanie incydentami poprzez monitorowanie non stop sieci komputerowych, rozwijanie proaktywnych środków obrony takich jak np. honey pots. Ekspert podkreślił również konieczność przeprowadzania szkoleń dla pracowników, akcentując znaczenie świadomości bezpieczeństwa.

Czytaj też: Asseco Poland o współpracy firm i wojska w dziedzinie cyberbezpieczeństwa [Cyberdefence24.pl TV]

Artur Miękina z firmy Asseco Poland mówił o korzyściach wynikających z jednolitego rynku cyfrowego oraz stale rosnącej popularności elektronicznych usług. Ich wzrastająca popularność nakazuje jednak zadań kilka pytań dotyczących tożsamości użytkowników, autentyczności oferowanych usług online czy prowadzenia cyfrowego biznesu w sprzyjającym środowisku prawnym. W dalszej części prezentacji Miękina mówił o elektronicznym podpisie i jego zaletach, umożliwiających podpisywanie wszystkich dokumentów taki jak faktury, dokumenty medyczne czy komercyjny kontrakty.

Komentarze