Reklama

Armia i Służby

Zniesławienie policjanta w social mediach. Hejt wylał się po interwencji domowej

Fot. włodi/Flickr/CC BY-SA 2.0
Fot. włodi/Flickr/CC BY-SA 2.0

Policjanci zbierają materiał dowodowy w sprawie komentarzy i hejtu w social mediach wymierzonego w jednego z funkcjonariuszy - wskazał Grzegorz Jaroszewicz z lokalnej Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Jak dodał, postępowanie ma przyczynić się do rozpoczęcia kroków prawnych w związku z znieważeniem i zniesławieniem policjanta. 

Sprawa jest pokłosiem interwencji domowej z niedzieli (25 kwietnia br.). Tego dnia do jednego z mieszkań w Witnicy w pow. gorzowskim zostali wezwani policjanci, bo zgłaszający nie mógł zmusić do opuszczenia mieszkania niechcianych gości, którzy pili tam alkohol.

Jeszcze przed przyjazdem patrolu, dwie osoby wyszły z mieszkania, ale jeden z mężczyzn nie chciał tego zrobić. To znany policjantom z innych interwencji 51-latek.

Jak przekazał Jaroszewicz, mężczyzna był agresywny i nie słuchał poleceń. Wtedy jeden z policjantów użył pałki służbowej stosując tzw. środek przymusu bezpośredniego. Dopiero wówczas 51-latek opuścił mieszkanie. Po zakończonej interwencji otrzymał 500 zł mandatu, który przyjął kwitując odbiór podpisem.

Po tym wydarzeniu w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wpisy osoby niebędącej świadkiem zajścia, które bezpodstawnie szkalują jednego z funkcjonariuszy biorących udział w tej interwencji. W związku z podejrzeniem znieważenia i zniesławienia policjanta oraz komentarzami nawołującymi do agresji są obecnie prowadzone czynności procesowe przeciwko autorom tego hejtu – powiedział Jaroszewicz.

Dodał, że sam przebieg interwencji jest analizowany przez policjantów zespołu kontroli. Ponadto, w celu bezstronnej oceny działań funkcjonariuszy, zebrany materiał z przeprowadzonej interwencji zostanie przekazany prokuraturze

image

 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama