Reklama

Armia i Służby

Wirtualny poligon. Inwestycja Sił Kosmicznych USA

US Space Force
Fot. United States Space Force (@SpaceForceDoD)/Twitter

Siły Kosmiczne USA budują wirtualne środowisko, które ma posłużyć do podnoszenia zdolności żołnierzy. Ich rozwój ma przyczynić się do wzmocnienia bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych, które rywalizują z m.in. Chinami.

Zdaniem gen. Chance'a Slatzmana (szef operacji kosmicznych USA) ciągły rozwój i podnoszenie kompetencji przez wojskowych jest podstawą dla skutecznego odpierania wrogich operacji.

Czytaj też

Chiny i nie tylko

Cytowany przez serwis DefenseOne generał zwrócił uwagę na działania przeciwników Stanów Zjednoczonych wymierzone w np. łączność satelitarną czy infrastrukturę przeznaczoną do obserwacji i rozpoznania.

Według przedstawiciela amerykańskiego wojska źródłem zagrożeń są m.in. Chiny, które posiadają zdolności oraz zamiar prowadzenia ataków ukierunkowanych na obiekty kosmiczne USA. Gen. Chance Slatzman podał przykład zagłuszania satelitów czy też wyciąganie ich z orbity.

Czytaj też

Wirtualny poligon dla żołnierzy

Biorąc pod uwagę istniejące ryzyko, Siły Kosmiczne USA podjęły decyzję o stworzeniu wirtualnego poligonu dla swoich żołnierzy – podaje DefenseOne. Dzięki niemu możliwe stanie się efektywniejsze szkolenie wojskowych nie tylko w zakresie obsługi satelitów, ale także opracowywanie taktyki i scenariuszy, by być gotowym na wrogie operacje. Na ten cel Stany Zjednoczone przeznaczą ok. 340 mln dol.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

Komentarze