Armia i Służby

U.S. Air Force prosi o wsparcie. Podatność systemów większa niż sądzono?

Fot. S.C. Air National Guard/Flickr
Fot. S.C. Air National Guard/Flickr

U.S. Air Force jest świadome zagrożeń występujących w cyberprzestrzeni, dlatego prosi o pomoc w opracowaniu rozwiązań, które mogą realnie podnieść jakość zabezpieczeń kluczowych systemów na wypadek złośliwych operacji.  

Zgodnie z oceną podatności w zakresie cyberprzestrzeni, w tym IoT, wydaną 23 grudnia przez Departament Obrony (DoD), amerykańskie siły powietrzne potrzebują wsparcia w obszarze zabezpieczenia sieci i systemów bezpieczeństwa oraz kontroli przemysłowej w swoich bazach. U.S. Air Force jest świadome ryzyka, dlatego prosi o pomoc w zniwelowaniu podatności.

Sprawa dotyczy systemów kontroli przemysłowej i aktywizacji danych (ICS / SCADA), inteligentnych budynków (wykorzystujących IoT), bezpieczeństwa personelu oraz zarządzania lotniskami. Współcześnie są one coraz bardziej narażone na złośliwe cyberataki, a ich zakłócenie może mieć poważne skutki dla powodzenia prowadzonej misji oraz funkcjonowania żołnierzy w bazach wojskowych – informuje serwis The Fifth Domain.

Jak donosi Security Magazine, dowództwo U.S. Air Force domaga się stworzenia platformy, która w czasie rzeczywistym publikowałaby informacje dotyczące zagrożenia w odniesieniu do systemów konkretnej bazy. Kompleksowe zrozumienie ryzyka ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia powodzenia misji sił powietrznych USA.  

Komentarze

    Czytaj także