Reklama

Armia i Służby

Ukraina: Pickupy dla wojska. Policja zatrzymała oszusta

ukraina oszust pickupy
Materiał z czynności ukraińskiej cyberpolicji.
Autor. Cyberpolice Ukraine (@CyberpoliceUA)/Twitter

58-letni oszust zamieszczał w internecie oferty sprzedaży samochodów, głównie pickupów. Obiecywał klientom rezerwację pojazdu w zamian za wpłatę pieniędzy. W praktyce po otrzymaniu zadatku, nie wywiązywał się z zobowiązań. Jego ofiarami padli m.in. przedstawiciele ukraińskiego wojska. 

Reklama

Funkcjonariusze ukraińskiej cyberpolicji ujawnili proceder, w ramach którego 58-latni mężczyzna wykorzystywał fałszywe konta w social mediach do zamieszczania ogłoszeń sprzedaży samochodów. Były to głównie pickupy, czyli auta, które są poszukiwane wśród wojska i innych jednostek broniących Ukrainy przez rosyjską agresją. 

Reklama
Reklama

Oszust wskazywał, że konieczne jest wpłacenie zadatku, aby zarezerwować pojazd. W praktyce po otrzymaniu od ochotników i armii pieniędzy nie realizował przedstawionych gwarancji, a środki przeznaczał na własne potrzeby.

oszustwo Ukraina pickup
Materiał z czynności ukraińskiej cyberpolicji.
Autor. Cyberpolice Ukraine (@CyberpoliceUA)/Twitter

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama