Armia i Służby

Technologie w armii. Jak Microsoft współpracuje z wojskiem?

fot. CyberDefence24.pl
fot. CyberDefence24.pl

Angus MacGregor-Millar, General Manager, Defense & Intelligence z Microsoft w rozmowie z redakcją CyberDefence24.pl mówi o potencjale technologii w armii i współpracy między komercyjnymi firmami a wojskiem.

Giganci technologiczni często decydują się na współpracę z wojskiem - z korzyścią dla obu stron dostarczają rozwiązania dla armii w oparciu o nowe technologie.

Angus MacGregor-Millar, General Manager, Defense & Intelligence z Microsoft, który niegdyś służył w armii brytyjskiej i uczestniczył w operacjach NATO na terenie Macedonii i Kosowa, po zakończeniu kariery w wojsku skoncentrował się na działalności związanej z rynkiem IT.

Teraz w rozmowie z CyberDefence24.pl opowiada o współpracy firmy z m.in. armią brytyjską, amerykańską, australijską czy polską.

Odpowiada, dlaczego wojsko decyduje się na współpracę z gigantami technologicznymi; jakie rozwiązania i wdrożenia udało się do tej pory zaproponować armii; na czym polega współpraca oraz jakie umiejętności powinien posiadać żołnierz w zakresie IT, by odpowiadać za obszar cyberbezpieczeństwa. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected] Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze