Reklama

Armia i Służby

Sztandar dla RCI Bydgoszcz. Gen. bryg. Karol Molenda: „Nie traćcie ducha walki”

rci Bydgoszcz Molenda
Autor. Karol Molenda (@MolendaKarol)/Twitter

„Wręczenie sztandaru to najważniejsze wydarzenie w historii każdej jednostki. Jego nadanie jest wyróżnieniem dla kadry i pracowników. Zrobimy wszystko by zaufania, jakim zostaliśmy obdarzeni, nigdy nie zawieść” – tymi słowami płk Robert Stańczyk (RCI Bydgoszcz) skomentował otrzymanie sztandaru, który w imieniu Prezydenta RP, jednostce wręczył gen. bryg. Karola Molendę (Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni).

Reklama

18 października obchodzone jest Święto Wojsk Łączności i Informatyki. Tego samego dnia swoje święto ma też Regionalne Centrum Informatyki Bydgoszcz. W tym roku obie uroczystości zostały uświetnione aktem nadania sztandaru jednostce.

Reklama
Reklama

Czytaj też

Na znaczenie i symbolikę sztandaru wskazywał gen. bryg. Karol Molenda, który przypominał, że dla osób związanych z wojskiem sztandar stanowi serce jednostki wojskowej i jest symbolem najważniejszych wartości dla polskiego żołnierza.

„(...) Ten sztandar jest kolejnym, ale jakże ważnym elementem tradycji jednostki, którą tworzymy wspólnymi siłami” – dodał generał.

„Życzę Wam, abyście nigdy nie tracili ducha walki. Strzeżcie sztandaru i wartości, które są fundamentem dla każdego polskiego żołnierza” – napisał na swoim Twitterze.

Kwartalna Odprawa SG WP

Dzień wcześniej w podwarszawskim Legionowie odbyła się Odprawa Kwartalna Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego , podczas której Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni zaprezentowało wypracowane przez siebie systemy.

Jednym z elementów odprawy było przedstawienie funkcjonalności systemu Świadomości Sytuacyjnej Tactical Assault Kit (TAK) i jego kompatybilności z innymi systemami zaimplementowanymi przez Siły Zbrojne RP. Jak możemy przeczytać na stronie Wojska Polskiego: „Pokaz został podzielny na kilka etapów, uwzględniając wykorzystanie platform bojowych, wojsk specjalnych, działania artylerii oraz bezzałogowych statków latających".

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze