Reklama

Armia i Służby

Spotkanie na wysokim szczeblu w DKWOC

DKWOC US Army cyber command
Autor. Wojska Obrony Cyberprzestrzeni (@CyberWojska)/Twitter

Polskie cyberwojska stale rozwijają współpracę z USA. Tym razem przedstawiciele U.S. Army Cyber Command odwiedzili siedzibę Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni (DKWOC).

Reklama

O wizycie Dowódcy U.S. Army Cyber Command Lt. Gen. Marii B. Barett poinformował na swoim Twitterze gen. bryg. Karol Molenda, Dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Reklama
Reklama

„Nasza współpraca w dziedzinie cyberbezpieczeństwa z USA jest stała, partnerska i niepodważalna" - wskazało DKWOC na łamach naszego serwisu w listopadzie ub.r. Słowa te oddają charakter relacji między wojskami obu państw.

Podczas ostatniego spotkania poruszono kwestie dotyczące obecnych cyberzagrożeń, cyberbezpieczeństwa oraz tego, jak w najbliższych latach może wyglądać cyberwojna.

U.S. Army Cyber Command stwierdziło na Twitterze, że takie spotkania służą do poprawienia interoperacyjności pomiędzy sojusznikami.

„Bez integracji nie da się realizować wspólnych celów" – czytamy.

Kontynuacja współpracy

Opisywane wydarzenie nie jest pierwszym w historii współpracy polskich i amerykańskich cyberwojsk. Wiosną 2022 roku DKWOC było uczestnikiem wspólnego szkolenia do cyberbezpieczeństwa i cyberobrony. O innym ćwiczeniu amerykańskich cyberwojsk z pozostałymi sojusznikami (tym razem bez Polski) pisaliśmy w tym tekście.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama