Reklama
Reklama
  • WIADOMOŚCI
  • WAŻNE

Służby Putina polują na polską kolej. Francuski MSZ ostrzega przed kampanią FSB

Pociąg na polskiej kolei oraz człowiek w kapturze.
Szef francuskiego MSZ mówi wprost: rosyjska kampania wymierzona jest w co najmniej 10 państw.
Autor. CyberDefence24/Canva

Kampania rosyjskiego FSB uderza w Europę, a jednym z głównych celów ma być Polska. Szef francuskiego MSZ ostrzega przed operacją sabotażu i szpiegostwa wymierzoną w naszą kluczową infrastrukturę, w tym m.in. kolej. Paryż zapowiada sankcje i wzywa ambasadora Rosji.

Minister spraw zagranicznych Francji Jean-Noel Barrot na antenie BFMTV odniósł się do szeroko zakrojonej „cyberkampanii z myslą o sabotażu i szpiegostwie”. Za wszystkim ma stać Rosja a jej celem są państwa europejskie, w tym Polska

Reklama

Rosyjski sabotaż. Na celowniku m.in. polska kolej

Jak przekazał szef francuskiego MSZ, cyberataki wymierzone są w lokalne firmy, ministerstwa oraz operatorów. 

Podmiotom powiązanym z Kremlem ma zależeć na zdobyciu informacji lub sabotowaniu infrastruktury kolejowej. Według jego słów, to ostatnie zagrożenie dotyczy naszego kraju

Akcja FSB. Paryż reaguje natychmiastowo

PAP wskazuje, że Jean-Noel Barrot nie podał szczegółów, kiedy doszło do wspomnianych ataków. 

Poinformował jedynie, że wezwie ambasadora Rosji i nałożone zostaną sankcje wobec dziewięciu osób i czterech podmiotów, które są związane z kampanią FSB. Jej celem było co najmniej 10 państw.

Reklama
CyberDefence24.pl - Digital EU Ambassador

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama