Reklama

Armia i Służby

Rosyjskie FSB zatrzymało ukraińskich agentów? „To fake news”

Fot.  Tamara Malaniy/unsplash.com
Fot. Tamara Malaniy/unsplash.com

Informacja o zatrzymaniu ukraińskich agentów przez rosyjską Federalną Służbę Bezpieczeństwa (FSB) to fake news - podkreślił Artem Dechtiarenko, rzecznik Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU).

Podobne oświadczenia FSB Rosji należy rozpatrywać wyłącznie przez pryzmat wojny hybrydowej, w której informacyjna propaganda i rozpowszechnianie fejków mają znaczną rolę - przekazał rzecznik portalowi Ukraińska Prawda.

Jak kontynuował, przez dziewięć miesięcy tego roku SBU wykryła ok. 50 agentów zagranicznych służb, w tym dwóch na gorącym uczynku podczas próby działań dywersyjno-terrorystycznych.

Wielka strata dla reputacji FSB

Dechtiarenko dodał, że w listopadzie SBU wykryła pracowników FSB, którzy przeprowadzili ponad 5 tys. cyberataków na organy państwowe Ukrainy. Ustalono tożsamość oficerów FSB i przechwycono ich rozmowy - przekazał rzecznik. W jego opinii to wielka strata dla reputacji FSB, która po raz kolejny chce zdyskredytować ukraińskie służby specjalne fejkami.

FSB poinformowała wcześniej w czwartek o zatrzymaniu trzech obywateli Ukrainy, z których jeden miał przygotowywać zamach terrorystyczny na terenie Rosji, a dwaj mieli zbierać informacje o rosyjskich obiektach strategicznych. Według FSB zatrzymany mężczyzna przybył do Rosji w celu dokonania zamachu i planował eksplozję dwóch samodzielnie sporządzonych ładunków wybuchowych.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze