Reklama

Armia i Służby

Powstanie Fundusz Innowacji NATO. Państwa złożyły podpisy

Autor. CyberDefence24

Szefowie państw i rządów NATO podpisali list zobowiązujący do utworzenia funduszu na rzecz innowacji Sojuszu. W puli 1 mld euro. 

Reklama

O założeniu specjalnego funduszu na rzecz innowacji mówił w środę na konferencji prasowej sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Jak przekazał w puli będą środki rzędu 1 mld euro. To z nich będą finansowane projekty i inicjatywy w obszarze nowoczesnych technologii. Jedną z nich ma być sztuczna inteligencja. 

Reklama
szczyt nato w Madrycie
Szczyt NATO w Madrycie: Ceremonia podpisania listu zobowiązującego ws. utworzenia Funduszu Innowacji NATO.
Autor. NATO
Reklama

Innowacyjne rozwiązania mają pomóc sojuszowi w skuteczniejszej realizacji zadań, jakimi są działania na rzecz obrony „każdego centymetra terytorium” Wspólnoty. Fundusze pomogą także NATO w budowaniu i wzmacnianiu cyberobrony. 

duda szczyt nato
Andrzej Duda podpisujący list zobowiązujący ws. utworzenia Funduszu Innowacji NATO.
Autor. NATO

Znaczenie nowoczesnych technologii podkreślono w ogłoszonej na szczycie w Madrycie nowej koncepcji strategicznej Sojuszu. Wskazano w niej, że wspólnota transatlantycka „zwiększy indywidualną i zbiorową odporność oraz przewagę technologiczną”. 

NATO zależy na m.in. rozwijaniu „przełomowych technologii” oraz zapewnieniu zdolności do skutecznego zapobiegania, wykrywania, przeciwdziałania i reagowania na cyberzagrożenia.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama