"Nie" dla fałszowania historii. Twitter zakaże treści zaprzeczających Holokaustowi

15 października 2020, 10:44
iphone_have_a_look_mobile_hand_close_smartphone_phone_communication-952828
fot. pxhere.com
CyberDefence24
CyberDefence24

Twitter, podobnie jak Facebook, będzie usuwał treści negujących lub umniejszających Holokaust. Wszelkie opublikowane treści tego typu będą traktowane jako naruszenie zasad serwisu dotyczących mowy nienawiści - poinformowała rzeczniczka koncernu.

Serwis społecznościowy Jacka Dorseya poinformował, że zakaże publikowania treści zaprzeczających Zagładzie. Polityka serwisu co prawda nie określa wyraźnie, że podważanie brutalnych wydarzeń i ludobójstw jest sprzeczne z zasadami Twittera, rzeczniczka firmy potwierdziła jednak, że "próby negowania lub umniejszania" takich zdarzeń jak m.in. Holokaust będą usuwane i interpretowane jako mowa nienawiści.

"Potępiamy antysemityzm i mowę nienawiści, nie ma dla nich miejsca w naszym serwisie. Podobnie jak nie ma miejsca na gloryfikowanie przemocy. Dlatego podejmiemy odpowiednie działania wobec treści pomniejszających lub wychwalających przypadki przemocy i ludobójstwa w historii, w tym Holokaustu" - napisała w oświadczeniu rzeczniczka Twittera.

W poniedziałek o podobnych obostrzeniach poinformował Facebook. Koncern z Menlo Park postanowił zaostrzyć swoją dotychczasową politykę dotyczącą moderacji treści i, wbrew wcześniejszym zapowiedziom, zakazać wszelkich materiałów podważających lub trywializujących Holokaust.

Jeszcze dwa lata temu szef Facebooka, Mark Zuckerberg, powiedział w wywiadzie dla serwisu Recode, że zakazanie tego typu treści może odebrać użytkownikom prawo do wolności słowa. Teraz jednak przyznał, że w związku z nasilaniem się nastrojów antysemickich popiera wprowadzenie zakazu.

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24