Reklama

Armia i Służby

Microsoft zamierza kontynuować współpracę z amerykańskim wojskiem

Fot. Military_Material/Pixabay
Fot. Military_Material/Pixabay

Microsoft zamierza kontynuować współpracę z ministerstwem obrony Stanów Zjednoczonych pomimo obaw dotyczących zastosowania sztucznej inteligencji w przemyśle zbrojeniowym - podała w poniedziałek agencja Associated Press.

Prezes Microsoftu Brad Smith poinformował w piątek na swoim blogu, że wraz z dyrektorem generalnym Satyą Nadellą przeprowadzili rozmowę z pracownikami zaniepokojonymi zaangażowaniem firmy we współpracę z wojskiem. Mimo wątpliwości części osób zatrudnianych przez Microsoft spółka zamierza przedłużyć swoją dotychczasową, ponad 40-letnią współpracę z resortem obrony. Smith uzasadnił tę decyzję przekonaniem, że USA powinny posiadać silną armię wyposażoną w najlepszą technologię - poinformowała agencja.

Założyciel i prezes Amazona Jeff Bezos w połowie października złożył podobną deklarację. Według serwisu Business Insider podczas zorganizowanej w San Francisco konferencji Wired25 Bezos podkreślił, że jego firma będzie kontynuować rozmowy na temat współpracy z amerykańska armią. "Jeśli duże firmy technologiczne zamierzają odwrócić się od ministerstwa obrony USA, ten kraj znajdzie się w tarapatach" - powiedział.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama