Reklama

Armia i Służby

Marynarka Wojenna i Siły Powietrzne USA porozumiały się w kwestii cyberbezpieczeństwa

Fot. US Air Force/Flickr/CC BY-NC 2.0
Fot. US Air Force/Flickr/CC BY-NC 2.0

Marynarka Wojenna oraz Siły Powietrzne USA będą udostępniać dane pochodzące z testów oprogramowania, co potwierdza rozwój wzajemnej współpracy na rzecz cyberbezpieczeństwa. Ma to ograniczyć ryzyko dublowania się procesów i działań.

Marynarka Wojenna oraz Siły Powietrzne Stanów Zjednoczonych zobowiązały się udostępniania danych z testów bezpieczeństwa oprogramowania, aby w ten sposób uniknąć ryzyka dublowania się podejmowanych działań oraz zmniejszyć koszty wynikające z autoryzacji konkretnych rozwiązań. Porozumienie zostało podpisane przez Lauren Knausenberger (szefową ds. IT sił powietrznych) oraz Aarona Weisa (CIO marynarki).

W ten sposób oba rodzaje sił zbrojnych USA oświadczyły, że będą przykładać należytą staranności i prowadzić analizy kwestii związanych z cyberbezpieczeństwem, a także ograniczać zbędne testy i biurokrację.

Bill Marion, były CIO sił powietrznych, w rozmowie FedScoop podkreślił, że ta wspólna deklaracja jest potrzebna w celu „przezwyciężenia oporu wobec zmian”, ponieważ w innym przypadku może dochodzić do wydłużenia terminów realizacji inicjatyw, zwiększeniem kosztów czy dublowania się podejmowanych działań. Najnowsze potwierdzenie zobowiązań jest kontynuacją stanowiska obu rodzajów sił zbrojnych USA z 2016 roku.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama