Reklama

Armia i Służby

Jak przygotować się do konfliktu w cyberprzestrzeni?

Fot. CYBER.MIL
Fot. CYBER.MIL

Eksperci dyskutują o konfliktach w cyberprzestrzeni i potencjalnych skutkach, które mogą przynieść. Niewiele osób jednak wie, jak wygląda przygotowanie do prowadzenia takich działań. Rąbka tajemnicy w tym obszarze uchyli pełnomocnik MON ds. utworzenia wojsk obrony cyberprzestrzeni gen. bryg. Karol Molenda.

Podczas 4. edycji EXATEL Security Days 2019 prezentację pt. „Przygotowania do konfliktu w cyberprzestrzeni” wygłosi gen. bryg. Karol Molenda, Dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni i Pełnomocnik MON ds. utworzenia Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

Generał Molenda ma 12-letnie doświadczenie w kwestiach związanych z bezpieczeństwem teleinformatycznym. Był on odpowiedzialny za budowanie kompetencji w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni oraz realizacji zadań związanych z cyberkontrwywiadem w Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.

Od lutego 2019 roku pełni rolę pełnomocnik ds. wojsk obrony cyberprzestrzeni, którego celem jest przedstawienie koncepcji i harmonogramu sformowania nowej jednostki.

EXATEL Security Days 2019 odbędą się na Stadionie Narodowym 5 - 7 czerwca. Zapisy wciąż trwają. Zgłosić swoje uczestnictwo można w tym miejscu.

Komentarze