Reklama

Armia i Służby

Indyjska armia nakazuje usunięcie Facebooka i …. Tindera

fot. army.mil
fot. army.mil

Indyjska armia bez popularnych aplikacji? Oficerowie i żołnierze otrzymali polecenie odinstalowania 89 aplikacji ze swoich smartfonów. Na liście znajdują się zarówno amerykańskie jak i chińskie platformy w tym również te najpopularniejsze - Facebook, Instagram, Tik Tok i Tinder.

Lista 89 aplikacji, których odinstalowanie polecono zawiera popularne platformy randkowe, media społecznościowe czy komunikatory, ale również gry, program antywirusowy czy apki newsowe. Żołnierze zobowiązani zostali do odinstalowania m.in. komunikatorów WeChat, QQ czy Viber, budzącego sporo kontrowersji TikToka i nie mniej emocji Zooma czy popularną aplikację zakupową AliExpress.

Wykaz wskazuje również na konieczność usunięcia Tindera i Badoo, antywirusa 360 security (program opracowany przez chińską firmę Qihoo 360) oraz te najpopularniejsze aplikacje jak Facebook, Instagram, Baidu, SnapChat, Tumblr i Reedit.

Pełen spis aplikacji, został udostępniony przez Asian News International (ANI) - indyjską agencję informacyjna w siedzibie w New Delhi. Jak twierdzi agencja, lista została przekazana przez anonimowego członka armii.

Jak wskazują lokalne media, żołnierze już niedługo pocieszą się swoimi aplikacjami, bo muszą je usunąć do 15 lipca br. Działania są podyktowane względami bezpieczeństwa i obawą o wyciek poufnych danych. Z kolei Times of India wskazuje, powołując się na anonimowego przedstawiciela armii, że „Dyrektywa została wydana, ponieważ gwałtownie wzrosła liczba personelu wojskowego atakowanego przez agencje wywiadowcze Pakistanu i Chin”.   

Jak przypominają indyjskie media, w przeciągu ostatnich lat, zdarzały się przypadki, kiedy pakistański wywiad podszywając się pod kobiety próbował zdobyć poufne informacje.

Reklama

Komentarze

    Reklama