Reklama

Armia i Służby

Cyberwojska otwierają się na biznes

Gen. dyw. Karol Molenda, szef cyberwojsk z nagrodą specjalną redakcji CyberDefence24
Gen. dyw. Karol Molenda, szef cyberwojsk z nagrodą specjalną redakcji CyberDefence24
Autor. Mirosław Mróz / Defence24

Dowództwo Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni otwiera się na szerszą współpracę z przemysłem. W tym celu uruchomiono specjalny formularz, za pośrednictwem którego partnerzy biznesowi mogą kontaktować się z cyberwojskiem, by zgłaszać swoje pomysły na projekty.

Reklama

Do tej pory na łamach CyberDefence24.pl informowaliśmy o podpisywaniu porozumień przez DKWOC z wybranymi firmami, których działanie w sposób szczególny przyczynia się do bezpieczeństwa Polski i stanowi m.in. część infrastruktury krytycznej lub jest istotne - z punktu widzenia także gospodarczego - państwa.

Reklama

Teraz DKWOC ogłasza, że zacieśnia współpracę z firmami i otwiera się na biznesy, które - jak wskazano w komunikacie - „zajmują się nowoczesnymi rozwiązaniami i szkoleniami w zakresie kryptologii, cyberbezpieczeństwa, IT czy łącznością”.

Na stronie Wojska Polskiego, w zakładce „Kontakt” znajduje się formularz - „Dla Firm”, za pośrednictwem którego naukowcy, przedsiębiorcy i innowatorzy z obszaru cyberbezpieczeństwa, kryptologii, systemów informatycznych lub łączności mogą zgłaszać swoje pomysły na badania naukowe, prace rozwojowe, posiadane technologie lub propozycje szkolenia - czytamy.

Reklama

Czytaj też

Obszary współpracy

Cyberwojska wskazały, że biznes może zaproponować nowe narzędzia wsparcia, wskazać obszary tematyczne i technologie, które wskazano w dokumencie: „Priorytetowe Kierunki Badań w resorcie obrony narodowej w latach 2021-2035” i które jego zdaniem wymagają dalszego, intensywnego rozwoju.

Kluczem doboru mają być aktualne potrzeby Sił Zbrojnych RP i uzasadnienie projektu. Priorytetowo będą traktowane pomysły z obszaru: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, technologie kwantowe, poprawa bezpieczeństwa systemów informatycznych i łączności.

W ramach zgłoszenia trzeba określić najważniejsze cele projektu lub programu, który ma być możliwy do osiągnięcia we wskazanym czasie.

„Nowy kanał wymiany informacji ze środowiskiem cywilnym ma na celu poprawę wymiany informacji i współpracy z krajowym środowiskiem naukowym i przemysłowym” - podało DKWOC. Rozmowy mają zostać podjęte z wybranymi firmami, które zgłoszą się za pośrednictwem formularza.

Czytaj też

/NB

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na:*[email protected].*

Reklama

Haertle: Każdego da się zhakować

Materiał sponsorowany

Komentarze

    Reklama