Reklama

Armia i Służby

Cyberatak na dostawcę Departamentu Obrony Australii

australia wojsko
Autor. Defence Australia (@DefenceAust)/Twitter

Departament Obrony Australii obawia się, że bezpieczeństwo danych osobowych personelu mogło zostać naruszone na skutek cyberataku, który dotknął platformę do komunikacji ForceNet. W trakcie wrogich działań wykorzystano oprogramowanie ransomware. 

Reklama

Dostawca początkowo zapewniał departament, że żadne dane obecnego lub byłego już personelu nie zostały naruszone. Jednak prowadzone śledztwo miało wykazać, że niektóre informacje, takie jak daty urodzenia czy początku służby, mogły zostać skradzione – podaje australijska telewizja ABC News, powołując się na swoje źródła. 

Reklama

Sprawa jest traktowana przez władze bardzo poważnie, ponieważ ForceNet dysponuje bazą wielkości do 40 tys. rekordów

„Wszyscy Australijczycy, a zwłaszcza rząd, są bardzo zaniepokojeni tego rodzaju cyberaktywnością” – zaznaczył Matt Keogh (odpowiedzialny za personel departamentu), cytowany przez telewizję.

Reklama

Resort ostrzegł również pracowników przed wzrostem intensywności i wyrafinowaniem cyberataków. Przypomniano im, że muszą dbać o swoje cyberbezpieczeństwo i budować cyberodporność.

Czytaj też

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama