Reklama

Armia i Służby

Budynek nowej jednostki policji powstanie w Łodzi

cbzc
Autor. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości/cbzc.policja.gov.pl

Budynek Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości powstanie w Łodzi. Zostanie ulokowany przy ul. Pienistej. To stąd funkcjonariusze nowej jednostki Policji będą czuwać nad bezpieczeństwem Polaków. 

Reklama

O powstaniu budynku CBZC w Łodzi informuje lokalna „Gazeta Wyborcza”. 

Reklama

Przypomnijmy, że Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości jest jednostką organizacyjną Polskiej Policji, której zadaniem jest wykrywanie, zwalczanie i zapobieganie przestępstwom dokonywanym w cyberprzestrzeni oraz ściganie ich sprawców. 

Ponadto, CBZC wspiera inne jednostki policji z myślą o współpracy i zapewnieniu bezpieczeństwa całemu państwu i społeczeństwu. 

Reklama

Czytaj też

Oficjalnie od 12 stycznia

Projekt ustawy dotyczący powołania Biura przedstawił 27 lipca 2021 r. premier Mateusz Morawiecki oraz szef MSWiA Mariusz Kamiński. 

Proces legislacyjny trwał do 28 grudnia – wówczas doszło do podpisania regulacji przez prezydenta Andrzeja Dudę. Nowe prawo weszło w życie 12 stycznia br. 

Czytaj też

Komendant CBZC

Komendantem CBZC został nadinsp. Adam Cieślak (miało to miejsce 1 maja br.), który służbę w Policji rozpoczął 20 września 1995 roku w KRP Pruszków. 

Komendant CBZC
Nadinspektor Adam Cieślak, Komendant CBZC, odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy nominację generalską (23 lipiec 2022 r.).
Autor. Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości/cbzc.policja.gov.pl

Jak informowaliśmy, stopniowo awansował w pionie prewencji, a następnie kryminalnym. W 2004 roku rozpoczął służbę w Centralnym Biurze Śledczym KGP, by 12 lat - w 2016 roku - później zostać zastępcą komendanta tej jednostki (wtedy już Centralnego Biura Śledczego Policji).

Jak liczne ma być CBZC? Docelowo do 2025 roku ma osiągnąć zdolność operacyjną w oparciu o 1800 funkcjonariuszy.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Komentarze