Reklama

Armia i Służby

Akcja CBZC. Zatrzymania w związku z nielegalnymi sklepami internetowymi

Autor. CBZC (https://cbzc.policja.gov.pl/)

Funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali sześciu podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się prowadzeniem fałszywych sklepów internetowych

Reklama

"Łączna suma strat, na jaką oszukali pokrzywdzone osoby to ponad 297 tys. zł i niewykluczone, że może ona ulec zmianie na dalszym etapie postępowania" - poinformował w piątek zespół prasowy CBZC.

Reklama

Funkcjonariusze z Zarządu w Katowicach i Wydziału w Rzeszowie Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali mężczyzn w wieku od 22 do 52 lat. W miejscu ich zamieszkania zabezpieczyli ponad 100 sztuk różnego rodzaju elektroniki w tym telefonów, tabletów, laptopów, kart pamięci, pendrive'ów czy kart SIM. Ponadto na poczet przyszłych kar zostały zabezpieczone pieniądze w kwocie ponad 77 tys. złotych, ponad 10 tys. euro i pięć samochodów.

"Zatrzymani mężczyźni podejrzani są o udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw poprzez prowadzenie fałszywych sklepów internetowych dopuszczając się tego czynu w stosunku do mienia znacznej wartości" - wyjaśniło CBZC i dodało, że w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie usłyszeli zarzuty. Grozi im do lat 15 lat więzienia.

Reklama

Więcej na temat niebezpieczeństw związanych z zakupami w sieci i na temat poradnika CERT Polska na ten temat pisaliśmy w tym tekście.

PAP/MG

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama