Reklama

Strona główna

Zmasowany atak na WordPress. Zniszczonych 1,5 mln stron

WordPress / pixabay.com
WordPress / pixabay.com

Blogerzy z całego świata mają problemy przez atak hakerski, do jakiego doszło na popularną platformę WordPress. Jak informuje BBC, hakerzy zniszczyli około 1,5 mln stron internetowych.

Według informacji jakie ujawniła firma WordFence, w ataku na 40 tys. blogów zamieszczonych w WordPress udział wzięło 20 grup hakerskich. Platforma blogerska w związku z tym wzywa blogerów, aby zaktualizowali oprogramowanie.

W wypowiedzi dla serwisu internetowego Bleeping Computer, założyciel WordFence Mark Maunder powiedział, że w ciągu 48 godzin zaobserwowano więcej niż 800 tys. ataków. Było to możliwe dzięki luce w oprogramowaniu.

Czytaj także: Rosja centrum rozwoju ransomware

Przy okazji wyszło na jaw, że o tej luce portal WordPress informował odpowiadającą za oprogramowanie firmę Sucuri dużo wcześniej, gdyż już 20 stycznia 2017 r. Kilka dni później została wypuszczona na rynek aktualizacja oprogramowania, jednak nie wszyscy ją zainstalowali. Nie przyniósł on jednak hakerom innych korzyści, niż tylko zniszczenie stron i zainstalowanie złośliwego oprogramowania.

Komentarze