Reklama

Polityka i prawo

Zdzikot: W cyberprzestrzeni powinny obowiązywać takie same reguły bezpieczeństwa jak w świecie realnym

Fot. MSWiA
Fot. MSWiA

Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w MSWiA wziął udział w seminarium nt. ochrony danych osobowych wśród dzieci i młodzieży. Minister podkreślał, że aby uniknąć zagrożenia, musimy przede wszystkim mieć jego świadomość.

Ważne jest, abyśmy pamiętali, że w cyberprzestrzeni powinny obowiązywać przynajmniej te same reguły bezpieczeństwa jakie obowiązują w świecie realnym. Każdy z nas zapytany na ulicy przez przypadkowego człowieka o dane dotyczące rodziny czy miejsca zamieszkania z całą pewnością zastanowi się dwukrotnie zanim je poda. Tego poziomu przezorności często brakuje w Internecie.

Tomasz Zdzikot, podsekretarz stanu w MSWiA

Zorganizowane przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych seminarium odbyło się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Jego zasadniczym celem było podsumowanie VII edycji Ogólnopolskiego programu Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Jest to skierowana do uczniów i nauczycieli inicjatywa, która ma promować wiedzę i kształtować odpowiednie nawyki w obszarze ochrony prywatności. Pierwsza edycja programu rozpoczęła się w 2009 r.

Czytaj też: Polska może stać się światowym liderem sektora cyberbezpieczeństwa. Raport Instytutu Kościuszki

Podczas seminarium minister Zdzikot zwrócił uwagę na to, że w Internecie zaczynamy funkcjonować już w bardzo młodym wieku. Dlatego w jego opinii o bezpieczeństwie w sieci należy nauczać tak wcześnie jak to tylko możliwe.

Składam szczególne podziękowania pedagogom, którzy przygotowują dzieci i młodzież do zmierzenia się z tym nowym, cyfrowym światem już w szkole.

dodał Tomasz Zdzikot

Minister wręczył także nagrody laureatom konkursów przeprowadzonych w ramach tej edycji programu „Twoje dane – Twoja sprawa”.

Oprócz ministra Zdzikota w seminarium uczestniczyli również: dr Edyta Bielak-Jomaa, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Witold Kołodziejski, Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz przedstawiciele spółek prywatnych.

Reklama

Komentarze

    Reklama