Reklama

Strona główna

Wyciekły zdjęcia pacjentów litewskich klinik chirurgii plastycznej

Fot. Vimeo / domena publiczna
Fot. Vimeo / domena publiczna

Hakerzy, którzy włamali się na serwery sieci klinik chirurgii estetycznej na Litwie opublikowali w sieci ponad 25 tys. zdjęć, na których pacjenci nierzadko byli nadzy. Ponadto ujawnione zostały w sieci personalia osób, które korzystały z usług takich klinik.

Jak informuje litewska policja, hakerzy szantażowali pacjentów domagając się okupu w zamian za odstąpienie od publikacji.  Do ataku hakerskiego miało dość na początku roku.

Setki pierwszych zdjęć pacjentów klinik chirurgii plastycznej zostały ujawnione w marcu br., co poprzedzone było pogróżkami ze strony hakerów przedstawiających się jako grupa Tsar Team. W miniony wtorek opublikowano pozostałe pliki wykradzione z bazy danych. Ofiarami hakerów padli pacjenci z wielu krajów.

Czytaj też: Cyberatak na rozrusznik serca? To naprawdę możliwe!

Według agencji AP szantażowani pacjenci klinik pochodzą z Niemiec, Danii, Wielkiej Brytanii, Norwegii i innych krajów . Nie wiadomo, ile osób ucierpiało na skutek ataku hakerów, ale policja informuje o dziesiątkach osób, które powiadomiły, że padły ofiarą szantażu. PAP - mini

Reklama

Komentarze

    Reklama