Reklama

Strona główna

Wyciek danych 30 tys. obywateli Rosji

Rosyjski konsulat działający na terenie Holandii został zaatakowany przez hakerów. Uzyskali oni dostęp do numerów paszportów oraz danych osobowych obywateli Rosji przebywających poza granicami kraju.

Według informacji, do jakich dotarł portal HackRead, doszło do włamania na stronę rosyjskiej placówki dyplomatycznej w Holandii. Skradziono adresy e-mail, IP, numery paszportów oraz telefonów komórkowych 30 tys. obywateli rosyjskich, którzy załatwiali sprawy wizowe.  Sprawcą miał być haker posługujący się pseudonimem Kapustiky z grupy New World Hacktivists (NWH).  

Haker nie przyznaje się do związku z żadną organizacją rządową. W rozmowie z portalem HackRead twierdzi, że wykonuje ataki celowo, aby ostrzec o niskim poziomie zabezpieczeń. Pokazują to liczne włamania w ostatnich miesiącach, wymierzone w ambasady na całym świecie.

Czytaj też: Ukraińscy hakerzy włamali się do skrzynki doradcy Władimira Putina

Władze badają okoliczności zdarzenia i próbują ustalić sprawcę. Wiadomo, że haker uzyskał dostęp do prawdziwych danych co najmniej kilku tysięcy obywateli Rosji. Kapustiky zapowiada, że w niedługim czasie może próbować włamać się do innych konsulatów.

Komentarze