Reklama

Strona główna

Wielka Brytania: Obowiązkowe zabezpieczenia aut przed cyberatakami

Fot. Grendelkhan / wikimedia / domena publiczna
Fot. Grendelkhan / wikimedia / domena publiczna

Rząd Wielkiej Brytanii planuje wprowadzenie nowych wymogów zabezpieczeń dla nowoczesnych pojazdów, które pozwolą im lepiej chronić się przed cyberatakami.    

Opracowanie i wprowadzenie nowych przepisów we wspomnianym zakresie ma na celu odpowiednie zabezpieczenie nowoczesnych, połączonych z internetem pojazdów przed atakami hakerskimi, które mogłyby doprowadzić do katastrofy w ruchu lądowym.

Zdaniem opisującego temat serwisu TechRepublic, cyberprzestępcy mogą włamywać się do samochodów w celu uzyskania dostępu do danych osobowych, przejąć nad nimi kontrolę a nawet ukraść nowoczesne auta wyposażone w systemy bezkluczykowe.

Czytaj też: Fabryka Hondy padła ofiarą cyberataku

Nowe przepisy według RepublicTech mają na celu uporządkowanie zasad cyberbezpieczeństwa w motoryzacji. Zawierać mają kwestie takie, jak: ocena ryzyka, sposób reagowania na incydenty, zabezpieczenie aut przed cyberatakami oraz jak powinno być zaprojektowane oprogramowanie w nowoczesnych autach.

Nie tak dawno pisaliśmy w Cyberdefence24.pl o tym, że głośny i niebezpieczny wirus Petya zaatakował także fabrykę Hondy w Japonii. Problemy z powodu cyberataków miał także francuski producent aut Renault i kontrolowany przez Francuzów japoński Nissan.

 

Reklama

Komentarze

    Reklama