WhatsApp będzie udostępniać dane Facebookowi. Czy wszędzie?

8 stycznia 2021, 13:14
15137651306_076facc0f1_w
fot. Microsiervos / Flickr / CC BY 2.0

WhatsApp należący do koncernu Marka Zuckerberga będzie udostępniać niektóre z danych o użytkownikach Facebookowi. Osoby, które nie zaakceptują zmian, będą musieli zaprzestać korzystania z aplikacji. Czy wszędzie?

WhatsApp zaktualizował swoją politykę prywatności i rozpoczął powiadamianie użytkowników w niektórych częściach świata, że 8 lutego będzie udostępniał niektóre dane użytkowników Facebookowi. Powiadomienie o zmianach w zasadach korzystania z serwisu jest przekazywane w formie powiadomienia. Media przekazują, że takie powiadomienia są już rozsyłane m.in. w Indiach.

Zmiany umożliwią WhatsAppowi na udostępnianie większej ilości danych użytkownika innym firmom należącym do Facebooka, w tym tych dotyczących rejestracji konta, numerów telefonów, danych transakcji, informacji związanych z usługami, interakcji na platformie, informacji o urządzeniach mobilnych, adresach IP i innych danych gromadzonych na podstawie użytkowników zgód.

Zgodnie z komunikatem dane mają być pobierane m.in. w celu ulepszenia reklam. 

Niamh Sweeney, dyrektorka ds. polityki w WhatsAppie poinformowała za sprawą Twittera, że w regionie europejskim nie dojdzie do zmian w polityce udostępniania danych w celu polepszania swoich produktów lub reklam.

image
Oferta sklepu Defence24

 

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Polak. z. UK
piątek, 8 stycznia 2021, 16:08

W regionie Europejskim z wyjatkiem UK, ktorego uzytkownicy, pewnie jak z Google, podlegaja juz pod prawo US I ich dane leza na serwerach w stanach.

Tweets CyberDefence24