Reklama

Armia i Służby

USCYBERCOM podpisuje kontrakt na pół miliarda z firmą od cybersecurity

  • Koncepcja firmy Lockheed Martin, ilustracja: Lockheed Martin

Zajmująca się cyberbezpieczeństwem firma Root9B dostała zlecenie od Cyber-Dowództwa Stanów Zjednoczonych (USCYBERCOM) na dostarczenie know- how do prowadzenia operacji w wirtualnym świecie. 

Szefowie firmy Root9B właśnie wygrali kontrakt opiewający na 460 milionów dolarów. Będą podwykonawcami firmy SAIC, która realizuje zlecenie dla USCYBERCOM.

Cyber-Dowództwo Stanów Zjednoczonych (U.S. Cyber Command,) to rodzaj sił zbrojnych podlegających dowództwu strategicznemu. Jego zadaniem jest koordynowanie działań militarnych w cyberprzestrzeni. Jak wyjaśniają przedstawiciele firmy kontrakt pozwoli ekipie z Root9B wykorzystać ich doświadczenie w prowadzeniu cyber- operacji, a także treningu, działalności wywiadowczej oraz rozwoju potencjału w sieci. Wykorzystując swoich ekspertów, specjalistyczną wiedzę i doświadczenie firma będzie świadczyć usługi dla dowództwa. Chodzi o kreowanie rozwiązań i zdolności USCYBERCOM w kwestii planowania, koordynowania i kierowania operacjami w cyberprzestrzeni, a także rozwijania potencjału obronnego dla wojskowej sieci.

Root9B to część firmy Root9B Technologies zajmującą się cyberbezpieczeństwem, zarządzaniem ryzykiem i ochroną systemów energetycznych. Firma została ostatnio nagrodzona pierwszym miejscem w rankingu 500 amerykańskich firm działających w sektorze cybersecurity.

Zobacz też: Pentagon zrzuca cyberbomby na Daesh

 

Reklama

Komentarze

    Reklama