Reklama

Technologie

Robot złamał palce 7-latkowi

robot szachy
Autor. Jiuguang Wang/Flickr/CC BY-SA 2.0 / Guardian Sport/YouTube / Modyfikacje: CyberDefence24.pl

Robot złamał 7-letniemu chłopcu palce w prawej ręce podczas gry w szachy. Sytuacja miała miejce w trakcie międzynarodowej imprezy w Moskwie.

Reklama

W dniach 14-20 lipca br. w jednym z moskiewskich centrów gimnastycznych odbyła się szachowa impreza "Chess Forum Moscow Open 2022". Założeniem organizatorów było to, aby wydarzenie stało się na parę dni centrum szachowym w kraju i na świecie.

Reklama

Poza rozgrywkami z udziałem zawodowców, przewidzano także atrakcje dla amatorów i dzieci. Jedną z nich była możliwość rozegrania partii z robotem. Maszyna równocześnie grała na trzech planszach.

W trakcie jednego z meczu doszło do wypadku: 7-letniemu chłopcu robot złamał palce w prawej ręce.

Reklama
robot szachy
Moment, w którym robot ściska palce 7-latkowi podczas partii szachów.
Autor. Guardian Sport/YouTube

"Guardian Sport" sugeruje, że maszyna najprawdopodobniej nie przewidziała tak szybkich reakcji ze strony chłopca i chwyciła go za palce.

Uścisk trwał kilka sekund. Dopiero po chwili zainterweniowali dorośli, którzy podjęli próbę ratowania palców dziecka (wideo z całego zajścia znajduje się poniżej).

YouTube cover video
Nagranie, na którym widać jak robot łamie palce 7-letniemu chłopcu podczas gry w szachy.

Sergiej Lazarew, prezes Moskiewskiej Federacji Szachowej, powiedział, że robot brał udział w wielu poprzednich imprezach i działał bez żadnych problemów.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama