Technologie

Okulary do VR, które mogą zabić? Nowy wynalazek twórcy Oculusa

Fot. Barbara Zandoval / Unsplash

„Nerve Gear" to najnowszy wynalazek twórcy Oculusa - Palmera Luckey'a. Zdaniem Amerykanina, nowe gogle VR wprowadzają wirtualną rzeczywistość na zupełnie inny, literalnie śmiercionośny poziom.

Projekt Luckey'a opisywany przez SkyNews to specjalny zestaw słuchawkowy, który został wyposażony w... moduły ładunku wybuchowego. Ładunki miałyby uruchamiać się bezpośrednio po śmierci użytkownika w środowisku VR.

Zdaniem 30-latka, wszystko po to, aby nasza obecność w wirtualnej rzeczywistości była... jak najbardziej ekscytująca. Według byłego właściciela Oculusa "tylko podniesienie stawki gry do maksymalnego poziomu daje gwarancję pełnego zaangażowania w grę".

Śmiertelnie realistyczna rozrywka

„Podrasowana grafika może sprawić, że gra będzie wyglądać bardziej realistycznie, ale tylko groźba poważnych konsekwencji może sprawić, że gra stanie się realna dla ciebie i każdej innej osoby w grze" – mówi Luckey.

Czytaj też

Należy mieć nadzieję, że pomysły takie jak ten przedstawiony powyżej, pozostaną na zawsze w sferze dziwnych koncepcji, a nie realnych rozwiązań.

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]

/mg

Komentarze

    Czytaj także