Reklama

Strona główna

Technologie cyberbezpieczeństwa od Balabit w subskrypcji

  • Fot. ESA

Firma Balabit, specjalizująca się w bezpieczeństwie IT wprowadza na rynek polski swoje produkty formule subskrypcji. Model ten producent testował wcześniej na Węgrzech.

Balabit od lutego br. uruchamia nową usługę subskrypcji swojego oprogramowania. Firma przekonuje, że dzięki temu produkty bezpieczeństwa IT są oferowane w bardziej elastycznej formule finansowania, którą można lepiej dostosować do różnych potrzeb biznesowych oraz finansowych poszczególnych firm. Nowy sposób sprzedaży licencji na rozwiązania Balabit pozwala na korzystniejsze i bardziej przewidywalny model finansowania inwestycji projektu, zapewniając przez cały czas najnowszą wersję produktów z ich pełną funkcjonalnością. Ponadto, dzięki nowym możliwościom finansowania inwestycji najlepsze rozwiązania klasy Enterprise stają się dostępne dla mniejszych firm oraz organizacji, które wcześniej nie mogły sobie pozwolić na ich nabycie.

Usługa subskrypcji firmy Balabit wraz z wprowadzonymi zmianami technologicznymi jest zgodna z globalnymi trendami na międzynarodowym rynku oprogramowania, gdzie następuje stały rozwój usług wirtualnych urządzeń (w postaci aplikacji internetowych czy rozwiązań w chmurze).

Ta tendencja jest zauważalna już od jakiegoś czasu. Klienci zmuszają coraz większą liczbę producentów oprogramowania do stosowania bardziej elastycznego modelu biznesowego, jakim są wirtualne usługi. Ważnym czynnikiem wpływającym na zmianę formy sprzedaży produktów IT jest podejście klientów do zakupu oprogramowania. Coraz częściej zarówno w sektorze dużych przedsiębiorstw, ale też średnich i małych, firmy nie chcą posiadać oprogramowania na własność.

Nowa usługa firmy Balabit – model subskrypcji produktów (opcja VA, czyli wirtualna): Shell Control Box 10, 25, 50 (narzędzie do kontroli i rejestracji aktywności użytkowników uprzywilejowanych) czy syslog-ng Store Box 25, 50 lub 100 (narzędzie do zarządzania rejestrami zdarzeń) – została wprowadzona na rynek węgierski jesienią 2015 r. Na podstawie doświadczeń zdobytych na Węgrzech w 2016 roku Balabit podjął decyzję o udostępnieniu nowego modelu oferty w opcji subskrypcji licencji (VA) na inne rynki europejskie. W Polsce usługa będzie dostępna już od lutego 2016 r.

Komentarze