Reklama

Strona główna

Symantec: Indie i Pakistan celem cyberataku

Fot. Smiley.toerist / Wikimedia / domena publiczna
Fot. Smiley.toerist / Wikimedia / domena publiczna

Amerykańska firma Symantec Corporation, producent oprogramowania antywirusowego, wykryła trwającą w Indiach kampanię cyberszpiegowską. Jej celem mają być indyjskie i pakistańskie jednostki wojskowe.  

W swoim raporcie Symantec twierdzi, że do incydentów cyberszpiegostwa dochodziło w Indiach w październiku 2016 roku - informuje serwis internetowy Indiandefensenews.in. Według raportu kampania ta była dziełem co najmniej kilku grup hakerskich. Jednak podobne są taktyka i techniki wykorzystywane przez hakerów, co pozwala sądzić, że grupy te mogły działać na zlecenie tego samego podmiotu czy państwa. Sprawę badał także Reuters, jednak nie padła nazwa państwa, które podejrzewa się o ww. działania. 

Czytaj też: Indie zainwestują w cyberbezpieczeństwo infrastruktury krytycznej?

Jak informuje Indiandefensenews.in, informacje o atakach pojawiły się w momencie, gdy w całym regionie zwiększone jest napięcie i wojska indyjskie stacjonujące wzdłuż granicy z Chinami są w stanie gotowości bojowej.  Przedstawiciele Symanteca powiedzieli, że nie chcą komentować wyników analiz złośliwego oprogramowania, jakie przeprowadzili na zlecenie swoich klientów.

Reklama

Komentarze

    Reklama