Reklama

Strefa Banku Pekao SA

Jak chronić oszczędności? Nie daj się oszukać

PEKAO S.A.
Cykl „Cyberbezpiecznie jak w banku”.
Autor. CyberDefence24/Pekao S.A.

Jak chronić oszczędności przed oszustami? Na co zwrócić uwagę w przypadku bankowości internetowej i mobilnej? Przybliżamy Wam podstawowe zasady, które pozwolą zminimalizować ryzyko utraty danych i środków z konta.

Materiał sponsorowany

Postępująca cyfryzacja sprawiła, że bankowość internetowa i mobilna na stałe weszły do naszej codzienności. Coraz więcej osób korzysta z możliwości płatności zbliżeniowej przy użyciu – poza tradycyjną kartą – np. telefonu czy smartwatcha. 

Oszczędności trzymamy na kontach w bankach, a za sprawą połączenia z siecią posiadamy do nich dostęp o każdej porze dnia i nocy. Tak regulujemy m.in. rachunki lub zobowiązania wynikające z zakupu tworów i/lub usług przez sklepy internetowe. 

Ta wygoda przyciąga i zachęca do coraz śmielszego wchodzenia w świat bankowości internetowej i mobilnej. Cyberprzestępcy zdają sobie z tego sprawę i nie próżnują. Stąd taka popularność różnego rodzaju oszustw, których celem jest np. kradzież danych czy też pozyskanie środków z naszych kont. 

Czytaj też

Reklama

Jak chronić swoje oszczędności?

Postanowiliśmy przybliżyć Wam tę tematykę, abyście byli świadomi zagrożeń i mogli w odpowiedni sposób zadbać o swoje cyberbezpieczeństwo. Tak pojawił się pomysł na stworzenie zupełnie nowego cyklu „Cyberbezpiecznie jak w banku”, który realizujemy razem z naszym partnerem Pekao S.A.

W premierowym odcinku zajęliśmy się tematami cyberzagrożeń oraz sposobami ochrony naszych oszczędności. Co powinniśmy zrobić, aby nie stracić pieniędzy? Na co uważać? 

W studiu gościmy Błażeja Szczeckiego, Wiceprezes Zarządu Banku Pekao S.A., nadzorującego Pion Technologii i Operacji. Nagranie jest dostępne na naszym kanale YouTube (link) lub po kliknięciu w okładkę.

Czytaj też

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama