Reklama

Strona główna

Sophos rozwija dystrybucję systemów bezpieczeństwa IT w Polsce

  • Fot. Maureen/flickr.com

Sophos, dostawca rozwiązań bezpieczeństwa IT, podpisał umowę dystrybucyjną z poznańską firmą Konsorcjum FEN.

Zgodnie z zapisami umowy konsorcjum FEN jako dystrybutor z wartością dodaną oferuje polskim resellerom obok kompletnego portfolio produktów firmy Sophos serwis, wsparcie techniczne i szkolenia dotyczące rozwiązań producenta.

Podpisane porozumienie jest częścią strategii firmy Sophos, która polega na budowaniu pozycji producenta na rynku polskim. Celem jest koncentracja na innowacyjności i inwestowaniu w kanał partnerski, co ma wpływać na wzrost zainteresowania rozwiązaniami brytyjskiego producenta wśród klientów i resellerów.

Sophos liczy na m.in. na wsparcie logistyczne ze strony FEN, oferowane wsparcie dla partnerów.


- Cieszymy się z rozpoczętej współpracy z Konsorcjum FEN. Jest to firma, która ma ogromne doświadczenie w sprzedaży i wdrażaniu sieciowych systemów zabezpieczeń dzięki długoletniej współpracy z firmą Cyberoam, częścią marki Sophos. Konsorcjum FEN doskonale zna polski rynek oraz posiada rozbudowaną bazę partnerów, do których kierowane są nasze rozwiązania. Zawarte porozumienie nie tylko wzmacnia pozycję Sophos na polskim rynku, ale także otworzy nam drogę do dużej grupy potencjalnych partnerów. Partnerstwo z Konsorcjum FEN bez wątpienia będzie doskonałym uzupełnieniem naszego dotychczasowego kanału dystrybucji w Polsce - skomentował Arthur Kilian, dyrektor ds. dystrybucji na Europę Wschodnią w Sophos.

Konsorcjum FEN oferuje w Polsce pełną gamę rozwiązań Sophos, czyli Endpoint Protection, Encryption i Data Loss Prevention (DLP), Web i Email Protection, Mobile Security i Control oraz Network Protection, czyli Unified Threat Management (UTM) oraz Next Generation Firewall z innowacyjną technologią Heartbeat, czyli tzw. zsynchronizowaną ochroną, gdzie wszystkie elementy ochrony danych (UTM, Endpoint, Mobile), komunikując się ze sobą, redukują niebezpieczeństwo zarażenia do minimum. Dystrybutor jednocześnie kontynuuje sprzedaż produktów Cyberoam.

 

Komentarze