Reklama

Strona główna

Sophos Mobile Security sprawdził się w testach ochrony Androida

  • Fot. Maureen/flickr.com

Sophos otrzymał Nagrodę Bezpieczeństwa Android AV-TEST za Najlepszą Ochronę. Darmowa aplikacja tej firmy wykazała 100-procentowy poziom wykrywania zagrożeń w każdej z sześciu rund badania w 2015 roku.

Instytut AV-TEST jest uznaną na całym świecie, niezależną firmą badawczą w dziedzinie bezpieczeństwa IT, która analizuje efektywność produktów bezpieczeństwa. Kategoria „ochrona” sprawdza zdolność danego produktu do powstrzymania aktualnych zagrożeń na stronach internetowych i w e-mailach, włączając w to złośliwe kody w czasie rzeczywistym oraz najnowsze złośliwe oprogramowanie. Sophos Mobile Security, który jest darmową aplikacją opracowaną przez firmę Sophos dla wszystkich użytkowników systemu Android, wykazał 100-procentowy poziom wykrywania zagrożeń w każdej z sześciu rund badania w 2015 roku. W każdym teście, produkt miał przeskanować, wykryć i usunąć blisko 3000 niebezpiecznych aplikacji.

Aplikacja Sophos Mobile Security chroni urządzenia z systemem operacyjnym Android  nie wpływając na wydajność i żywotność baterii. Wykorzystując technikę up-to-the-minute opracowaną przez SophosLabs, aplikacja skanuje na żądanie lub w odstępach czasowych ustalonych przez użytkownika. Funkcjonalność antywirusowa pomaga uniknąć niepożądanego oprogramowania, które może prowadzić do utraty danych lub nieoczekiwanych kosztów. Jeśli urządzenie zostanie zgubione lub skradzione, zdalna blokada zabezpieczy osobiste informacje przed niepożądanymi odbiorcami. Aplikacja jest darmowa i przeznaczona do użytku przez osoby fizyczne oraz firmy i może być zarządzana via Sophos Mobile Control w ramach środowiska biznesowego.

Na początku tego miesiąca, Sophos ogłosił dostępność Sophos Mobile Control 6.0, rozwiązania do zarządzania mobilnością w przedsiębiorstwie. Najnowsza wersja aplikacji zawiera funkcję Sophos Secure Email, rozwiązanie, które izoluje i zabezpiecza dane biznesowe od prywatnych znajdujących się na jednym urządzeniu. Sophos Mobile Control 6.0 poprawia również możliwości z zakresu ochrony danych i pozwala menedżerom IT nadzorować urządzenia działające w obrębie danej organizacji poprzez prosty i intuicyjny interfejs.

Komentarze