Reklama

Social media

Prof. Zybertowicz: Zanim nastąpi „wielkie spowolnienie”, muszą nastąpić wielkie dramaty [WIDEO]

Autor. Florian Schmetz / Unsplash

„Obawiam się, że wstrząs, który przyniosła pandemia i wstrząs, jaki dla wielu przyniosła wojna w Ukrainie są ciągle za »płytkie«, aby elity Zachodu i Orientu uznały, że trzeba światu przywrócić ludzką miarę” – stwierdził prof. Andrzej Zybertowicz, socjolog, doradca Prezydenta RP w rozmowie z CyberDefence24.pl.

Reklama

Rozmowa redaktora CyberDefence24.pl Michała Górskiego z prof. Andrzejem Zybertowiczem dotyczyła pułapek, które na współczesnego człowieka zastawiają nowe technologie. Zdaniem socjologa „należy odzyskać ludzką przewagę nad technologiami”. Według niego bardzo istotną kwestią jest „przywrócenie świata realnego młodym ludziom”.

Reklama

„Młodzi nie mogą być ciągle zanurzeni w świecie cyfrowym”

Reklama
Potrzebne jest budowanie instytucji, które przywracałyby młodych ludzi „realowi” i „real” młodym ludziom. Chodzi o to, aby młodzi ludzie nie byli ciągle zanurzeni w świecie cyfrowym (...)
Prof. Andrzej Zybertowicz

„Myślę, że można zbudować cały szereg strategii edukacyjno-treningowych, żeby przywrócić młodym ludziom smak >>realu<<, zarówno w przetwarzaniu świata materialnego, jak i smak >>realu<< w kontaktach z innymi ludźmi” - mówił prof. Andrzej Zybertowicz w rozmowie z CyberDefence24.

Czy firmy Big-Tech czeka kryzys? Czy Facebook „wymiera”? Czy współcześnie da się nie być uzależnionym od smartfonów?

O tym więcej w materiale wideo. Zapraszamy do oglądania:

YouTube cover video

Serwis CyberDefence24.pl otrzymał tytuł #DigitalEUAmbassador (Ambasadora polityki cyfrowej UE). Jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected].

Reklama

Komentarze

    Reklama