Reklama

Social media

Portal społecznościowy Trumpa wystartuje w listopadzie. „Stawić czoła tyranii Big Tech”

Fot.  Jon Tyson/unsplash.com
Fot. Jon Tyson/unsplash.com

Donald Trump zapowiedział uruchomienie własnego portalu społecznościowego „TRUTH Social” oraz platformy streamingowej. Jego zdaniem sieć będzie rywalizowała z liberalnymi mediami i gigantami technologicznymi. Próbna wersja ma zostać uruchomiona w przyszłym miesiącu.

Stworzyłem TRUTH Social i TMTG, by stawić czoła tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, gdzie talibowie są ogromnie obecni na Twitterze, a mimo to wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony - powiedział Trump, cytowany w komunikacie wydanym przez jego nowo utworzoną spółkę Trump Media and Technology Group (TMTG).

Przedsprzedaż w Apple Store

Uruchomienie portalu w wersji beta dla zaproszonych gości planowane jest na listopad, zaś w pełnej wersji portal ma wystartować w pierwsyzm kwartale 2022 r. Aplikację już teraz można zamówić w przedsprzedaży w Apple Store. Jak napisano w komunikacie, spółka Trumpa ma misję stworzenia rywala dla konsorcjum liberalnych mediów i walki przeciwko Big Tech. Oprócz stworzenia TRUTH (tłum. prawda), firma Trumpa planuje uruchomić serwis streamingowy TMTG+, który ma oferować nie-lewicową rozrywkę, wiadomości i podcasty”. 

Fuzja

Jak podano w komunikacie, portal zostanie stworzony na bazie fuzji TMTG ze spółką Digital World Acquisition Group (DWAC). DWAC jest spółką typu blank check, specjalnie utworzoną do przejęcia innej firmy. Jej szefem jest Patrick Orlando, biznesmen specjalizujący się w przejęciach. W zarządzie spółki przedstawiciele funduszu inwestycyjnego Garelick Capital, chilijskiej grupy kapitałowej Bethia oraz innej spółki w ciemno Yunhong International, zarejestrowanej na Kajmanach i mającej siedzibę w chińskim Wuhan.

Jak podano w komunikacie, firma powstała z fuzji obu spółek jest wyceniana łącznie na 1,7 mld dolarów. W rezultacie TMTG ma trafić na giełdę.

Nie być niszowym 

Inicjatywa Trumpa jest już kolejną próbą stworzenia prawicowej alternatywy dla mediów społecznościowych głównego nurtu. Choć sieci takie jak Parler, Gab, czy Rumble cieszą się stosunkową popularnością w kręgach prawicy, to wciąż są niszowymi. Podobny los spotkał portal GETTR, klon Twittera stworzony przez byłego doradcę Trumpa Jasona Millera.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama
Źródło:PAP

Komentarze