Reklama

Social media

Meta nie przejmie Giphy? Transakcja pod znakiem zapytania

fot. Steve Johnson/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Steve Johnson/ Unsplash/ Domena publiczna

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) ma skłaniać się ku zablokowaniu przejęcia przez właściciela Facebooka - spółkę Meta – internetowej platformy Giphy. 

Urząd ds. Konkurencji i Rynków - jak wynika z informacji „Financial Times” - ma zamiar zablokować transakcję, co byłoby pierwszym takim przypadkiem, kiedy organ nadzorczy cofnie przejęcie innego podmiotu przez przedstawiciela Big Techów.

Obie firmy miały nie odpowiedzieć na prośbę tytułu o komentarz.

Polecamy: #CyberMagazyn: Algorytmy władzy. Czy możemy być suwerenni w erze Big Techów?

Grzywna nałożona na giganta 

Przypomnijmy, że w październiku regulator nałożył grzywnę na amerykańskiego giganta mediów społecznościowych w wysokości 50,5 miliona funtów za unikanie dostarczenia informacji dotyczących integracji obu podmiotów, do czasu zakończenia dochodzenia.

Facebook kupił Giphy do tworzenia GIF-ów w maju zeszłego roku, by zintegrować ją z Instagramem. Koszt transakcji szacuje się na 400 mln dolarów.

/NB


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Komentarze