Reklama

Social media

Facebook zapowiada ochronę nastolatków przed szkodliwymi treściami

Fot. Gaelle Marcel/Unsplash/Domena publiczna
Fot. Gaelle Marcel/Unsplash/Domena publiczna

Po fali krytyki, jaka spłynęła na Facebooka po ostatnich oskarżeniach dotyczących szkodliwego wpływu Instagrama na najmłodszych użytkowników, koncern postanowił podjąć kroki, które ograniczą ten negatywny wpływ.

W ostatnią niedzielę Facebook zapowiedział wprowadzenie nowych środków w swoich aplikacjach, które będą chroniły młodych ludzi przed szkodliwymi treściami - informuje Reuters. 

Warto zwrócić uwagę, że te informacje pojawiły się na kilka dni po tym, jak pracowniczka koncernu Frances Haugen ujawniła przed Kongresem, że produkty Facebooka, szczególnie Instagram, mają negatywny wpływ na zdrowie psychiczne najmłodszych użytkowników, o czym pisaliśmy na naszym portalu

Nowa polityka

Elementem nowej polityki ma być udostępnianie algorytmów stosowanych na platformach regulatorom, co zapowiedział wiceprezes Facebooka ds. globalnych - Nick Clegg.

Algorytmy powinny być rozliczane, jeśli to konieczne, przez regulację w taki sposób, aby ludzie mogli dopasować to, co nasze systemy im podpowiadają i co faktycznie się dzieje” - powiedział Clegg dla CNN.

Frances Haugen oceniała, że gigant społecznościowy był świadomy szkód, jakie wyrządza nastolatkom.

Ochrona najmłodszych użytkowników

Zamierzamy wprowadzić coś, co moim zdaniem zrobi znaczącą różnicę. Tam, gdzie nasze systemy zobaczą, że nastolatek ogląda w kółko te same treści, które są szkodliwe, będziemy nakłaniać go do przeniesienia uwagi na coś innego” - dodał wiceprezes Facebooka ds. globalnych.

Dodatkowo władze koncernu zapowiedziały, że będą zachęcać najmłodszych użytkowników do robienia sobie przerw w korzystaniu z Instagrama.

Wsparcie ma również być zapewnione dla rodziców, których dzieci są uzależnione od popularnych portali społecznościowych, dzięki nowym opcjom kontroli i nadzoru nad niepełnoletnimi użytkownikami.

Jestem zmęczona słuchaniem <<zaufajcie nam>>. Nadszedł czas, aby chronić matki i ojców, którzy zmagają się z uzależnieniem swoich dzieci od platformy” - powiedziała CNN senator Amy Klobuchar, przewodnicząca podkomisji antymonopolowej Senackiego Komitetu Sądownictwa.


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

imageFot. Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama