Reklama

Polityka i prawo

SKANER Cyberdefence24: Rosyjscy hakerzy wspierają tworzenie europejskiego „Putinternu”

Wybory we Francji i Niemczech to nie tylko bardzo interesujące wydarzenia polityczne, lecz także istotna kwestia jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo. W programie "Skaner Cyberdefence24" dr Joanna Świątkowska z Instytutu Kościuszki mówi o wyzwaniach cyberbezpieczeństwa w 2017 roku związanych z działaniami rosyjskich hakerów.

Jak pokazała historia ze Stanów Zjednoczonych cyberprzestrzeń jest doskonałym narzędziem do tego, żeby wpływać na sytuację polityczną rywali (…). W mojej ocenie będziemy obserwować w coraz większym stopniu zaangażowanie, które określiłabym jako miękkie (…). Po pierwsze: wpływanie na opinię publiczną i wprowadzanie w przestrzeń informacyjną takich komunikatów, które będą orientowały wyborców w stronę jednego z kandydatów. I to obserwowaliśmy w Stanach Zjednoczonych

Dr Joanna Świątkowska

Komentarze (1)

  1. dk.

    A wybór jest jak między zapaleniem migdałków, a cholerą. Zapalenie migdałków to też oczywiście groźna choroba, nie należy jej przegapić, zlekceważyć, zgoda co do tego, a "oni" ciągle straszą jakąś cholerą, wiadom że niegroźną przypadłością.