Secret Service szkoli Estonię przed objęciem prezydencji w UE

13 lutego 2017, 17:41

Estonia nawiązała współpracę z amerykańską Secret Service w zakresie przeszkolenia swoich urzędników do walki z zagrożeniami w cyberprzestrzeni. Sprawa ma związek z przewodnictwem Estonii w Unii Europejskiej, do którego dojdzie w drugiej połowie tego roku.

 

Przeszkolenie estońskich urzędników, szczególnie tych unijnych, jest zdaniem władz Estonii niezbędne w czasach, kiedy mamy do czynienia z tak wieloma zagrożeniami cybernetycznymi. Chodzi zwłaszcza o zagrożenia ze strony rosyjskich grup hakerskich, takich jak Fancy Bear, które były szczególnie aktywne m.in. podczas kampanii prezydenckiej w USA w 2016 roku.

Czytaj także: Irańscy hakerzy atakują przemysł zbrojeniowy USA?

Martin Motus, rzecznik rządu Estonii powiedział, że w USA odbyło się tygodniowe szkolenie polegające na dzieleniu się najlepszymi praktykami przed prezydencją Estonii w UE, która rozpoczyna się w lipcu br.

Szef estońskiego wywiadu Mikk Marran powiedział z kolei, że w związku z tym, że Estonia jest członkiem Unii Europejskiej i Sojuszu Północnoatlantyckiego, jest szczególnie zagrożona cyberatakami ze strony hakerów rosyjskich.

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24