Reklama

Polityka i prawo

Rosja próbuje zdyskredytować Angelę Merkel

Fot. kremlin.ru/ Domena Publiczna
Fot. kremlin.ru/ Domena Publiczna

Kanclerz Niemiec Angela Merkel odgrywa w Europie rolę jednego z głównych zwolenników utrzymania sankcji ekonomicznych wobec reżimu Władimira Putina. Teraz w odwecie Rosja stara się zdyskredytować Angelę Merkel za pomocą działań propagandowych w internecie, zmniejszając jej szanse na ponowny wybór na urząd kanclerza - podają analitycy NATO.  

Rosyjskie próby dyskredytacji kanclerz Niemiec mają na celu obarczenie jej za kryzys migracyjny w Europie - twierdzą analitycy NATO ds. komunikacji strategicznej. Ich zdaniem próba obalenia niemieckiego lidera ma związek z faktem, że Angela Merkel jest jednym z głównych zwolenników utrzymania sankcji ekonomicznych względem Kremla.

Jak mówi Jānis Sārts, dyrektor NATO Strategic Communications Center of Excellence, są dowody na to, że Rosja prowadziła w Niemczech działalność wymierzoną przeciwko kanclerz Merkel. Sārts powiedział także, że Rosjanie finansują również partie ekstremistyczne w Europie, starając się stworzyć sieć, którą mogą kontrolować. W połączeniu z problemem uchodźców, który wciąż rozpala kolejne dyskusje i problemy w Europie Zachodniej, może to w bardzo poważny sposób skomplikować procesy polityczne takie, jak np. wybory.

Czytaj także: Oskarżenia o szpiegowanie Trumpa przez GCHQ okazały się fałszywe

Warto przypomnieć, że Angela Merkel, która ma dzisiaj 62 lata jest kanclerzem Niemiec od 2005 roku, zaś na czele partii CDU stoi od 2000 roku.

Komentarze