Reklama

Polityka i prawo

Punkty karne przez Internet. Oszuści już próbują na tym zarobić

Fot. Henryk Borawski / Wikipedia / CC 3.0
Fot. Henryk Borawski / Wikipedia / CC 3.0

Od poniedziałku, 24 kwietnia punkty karne można sprawdzić przez Internet. Dla kierowców dostępna jest e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne”. W całym kraju można bez wychodzenia z domu sprawdzić, ile punktów karnych zebraliśmy za wykroczenia drogowe. Ministerstwo Cyfryzacji przestrzega jednak przed fałszywymi stronami, jakie niemal natychmiast pojawiły się w Internecie.

E-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” jest dostępna za darmo na portalu Obywatel.gov.pl. Aby z niej skorzystać, potrzebny jest Profil Zaufany (eGO).

Ministerstwo Cyfryzacji przypomina, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i  można ją zrealizować całkowicie darmowo. Do sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną potrzebny jest tylko i wyłącznie Profil Zaufany (eGO), zaś usługa nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych.

Czytaj też: Spór kompetencyjny między MON a MC? Bochenek: "Nie w tym momencie"

Resort cyfryzacji przestrzega kierowców zainteresowanych informacją o posiadanych przez siebie punktach karnych, że wszelkie inne strony www, które „oferują” rzekome informacje o stanie punktów karnych, w zamian za podanie jakichkolwiek danych lub wniesienie jakiejkolwiek opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością, ponieważ może to być próba wyłudzenia danych lub pieniędzy.

Reklama

Komentarze

    Reklama